EATON 15DBA1-10E Dba Expulsion Fuse Refill, Type Dba1, 10E, 15.5 Kv Max, 14.4 Kv Nominal | BJ6DPK
EATON 15DBA1-10E Expulsion Fuse Refill Unit, 10A, 15.5 kV, 14.4 kV Nominal, Epoxy Tube
Item: BJ6DPKModel: 15DBA1-10E
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Fuse
Amps 10A
Fuse Class Class E
Height 2 1/4"
Length 22 1/2"
Max. Voltage 15.5 kV
Type DBA1
Voltage 14.4 kV