EATON 15DBA1-50E Dba Expulsion Fuse, Dba Expulsion Fuse Refill, Type Dba1, 50E, 15.5 Kv Max | BJ6DPN
EATON 15DBA1-50E Expulsion Fuse Refill Unit, 50A, 15.5 kV, 14.4 kV Nominal, Epoxy Tube
Item: BJ6DPNModel: 15DBA1-50E
Item Fuse
Amps 50A
Fuse Class Class E
Height 1"
Length 1"
Max. Voltage 15.5 kV
Type DBA1
Voltage 14.4 kV
Width 1"