Product Specifications:
| Item | Gas Connector |
| Body Material | Stainless Steel |
| Coating | Safety Shield Yellow Coating |
| Inside Dia. | 3/8" |
| Length | 12" |
| Outside Dia. | 1/2" |
Product Details:
Gas Connector, 3/8 Inch Inner Dia., 1/2 Inch x 1/2 Inch Size, 12 Inch Length
Product Variants
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Explore More
- KEYSHAFT
- Precision Screwdriver Sets
- Straight Centrifugal Pumps
- Masonry Miscellaneous Tools
- Sealers
- Tool Posts
- CONDOR Goatskin Leather Tan Driver Gloves
- PROTO Impact Socket, 1/4 Inch, Imperial, Heat Treated Alloy Steel, Standard
- VIBCO MHISS Silent Pneumatic Turbine Vibrators
- MUELLER INDUSTRIES 1601-A Chexter Check Valves
- VNE STAINLESS Sanitary Ball Valve, Clamp Connection
- DAYTON Blower Ducts, Belt Driven, Galvanised Steel, 12-3/4 Inch
- PARKER Branch Tees
- ACME ELECTRIC WI045 Series Medium Voltage Transformers, 3 Phase, 60Hz, 2.5kV & 5kV Class