Item: CP3LRZModel: DV0060D-PB4Cross Ref: 443X45
In Stock
Get it by Monday, May 25
5.00% off
Compressor Type Liquid Ring
Frequency 60 Hz
Housing Grade Grade 316
Housing Material Stainless Steel
Max. Rpm 1750 RPM
Max. Vacuum 29 in. hg
Motor Included No
Motor Mounting Configuration Pedestal Bare-Shaft
Outlet Type Rf Flange
Overall Height 13.19"
Overall Length 17.17"
Overall Width 12.99"
Voltage 230/460V AC
Wattage 4 kW