COTTERMAN SAS3A6E10B8C1P6 Folding Rolling Safety Ladder Platform 30 Inch H
Item: AG6RKCModel: SAS3A6E10B8C1P6Cross Ref: 46C347
In Stock
Get it by Friday, May 22
5.00% off
Assembled/unassembled Assembled
Base Depth 28"
Base Length 28"
Base Width 21"
Caster Diameter 4"
Material Steel
Max Reach Height 9 ft.
Number Of Steps 3
Overall Depth 28"
Overall Height 5 ft.
Overall Width 20"
Platform Depth 10"
Platform Height 2.5 ft.
Platform Width 16"
Platform Wxd 16" x 10"
Series STOCKNSTORE Series
Step Depth 7"
Step Width 16"