COTTERMAN 3TR26A6E10B8C1P6 Rolling Ladder Welded Handrail Platform 30 Inch Height | AD2VQL 3UY30
COTTERMAN 3TR26A6E10B8C1P6 Rolling Ladder Welded Handrail Platform 30 Inch Height
Item: AD2VQLModel: 3TR26A6E10B8C1P6Cross Ref: 3UY30
In Stock
Get it by Friday, May 22
5.00% off
Assembled/unassembled Assembled
Base Depth 30"
Base Width 28"
Climbing Angle 59°
Color Gray
Finish Powder Coat
Handrail Height 30"
Handrails Included Yes
Includes 2-1/2 In Rubber Pads
Ladder Tread Perforated
Number Of Steps 3
Overall Height 60"
Overall Width 28"
Platform Depth 10"
Platform Height 30"
Platform Width 24"
Rear Exit No
Seamless/welded Welded
Step Depth 7"
Step Tread Perforated
Step Width 24"