Item: CR2QBXModel: 1504R1820A3E10B3C1P6Cross Ref: 21UV78
In Stock
Get it by Monday, May 25
5.00% off
Assembled/unassembled Unassembled
Base Depth 54"
Base Length 31"
Base Width 20"
Caster Diameter 2"
Casters Included (4) Swivel
Climbing Angle 59°
Color Gray
Ladder Tread Serrated
Number Of Steps 4
Overall Depth 31"
Overall Height 5.8 ft.
Overall Width 21"
Platform Depth 10"
Platform Height 3.3 ft.
Platform Width 16"
Rear Exit No
Series Series 1500
Step Depth 7"
Step Tread Serrated
Step Width 16"