Item: CR2NWHModel: 1503R1820A3E30B3C1P6Cross Ref: 21UV59
In Stock
Get it by Friday, May 22
5.00% off
Assembled/unassembled Unassembled
Base Depth 49"
Base Width 21"
Climbing Angle 59°
Color Gray
Finish Powder Coat
Handrail Height 30"
Handrails Included Yes
Ladder Actuation Weight Activated Step Lock
Ladder Tread Serrated
Number Of Steps 3
Overall Height 60"
Overall Width 21"
Platform Depth 30"
Platform Width 16"
Rear Exit No
Step Depth 7"
Step Tread Serrated
Step Width 16"