Item: CR2NCZModel: 1010R3232A3E10B4C1P6Cross Ref: 21UU92
In Stock
Get it by Tuesday, May 26
5.00% off
Assembled/unassembled Assembled
Base Depth 130"
Base Width 32"
Climbing Angle 59°
Color Gray
Finish Powder Coat
Handrail Height 30"
Handrails Included Yes
Ladder Actuation Foot Activated Step Lock
Ladder Tread Serrated
Number Of Steps 10
Overall Height 130"
Overall Width 32"
Platform Depth 10"
Platform Height 100"
Platform Width 30"
Rear Exit No
Step Depth 7"
Step Tread Serrated
Step Width 30"