COTTERMAN 1010R2632A2E20B4C1P6 Rolling Ladder Assembled Handrail Platform 100 Inch Height
Item: AF2YWGModel: 1010R2632A2E20B4C1P6Cross Ref: 6ZEY5
In Stock
Get it by Friday, May 22
5.00% off
Item Rolling Ladder
Actuation Type Foot Pedal
Assembled/unassembled Assembled
Base Depth 84"
Base Length 74"
Base Width 32"
Caster Diameter 4"
Folding Not Foldable
Handrail Configuration Left and RiGHT Side Handrails
Includes Handrails Handrails Included
Ladder Tread Antislip Vinyl
Number Of Steps 10
Overall Depth 74"
Overall Height 10.8 ft.
Overall Width 32"
Platform Depth 20"
Series Series 1000
Step Tread Antislip Vinyl
Step Width 24"