Item: CR2PYFModel: 1009R2632A1E30B4C2P6Cross Ref: 21UU35
In Stock
Get it by Monday, May 25
5.00% off
Assembled/unassembled Assembled
Base Depth 120"
Base Width 32"
Climbing Angle 59°
Color Yellow
Finish Powder Coat
Handrail Height 30"
Handrails Included Yes
Ladder Actuation Foot Activated Step Lock
Ladder Tread Expanded Metal
Number Of Steps 9
Overall Height 120"
Overall Width 32"
Platform Depth 30"
Platform Height 90"
Platform Width 24"
Rear Exit No
Step Depth 7"
Step Tread Expanded Metal
Step Width 24"