Item: CR2PURModel: 1009R1824A2E10B4C2P6Cross Ref: 21UU20
In Stock
Get it by Friday, May 22
5.00% off
Assembled/unassembled Assembled
Base Depth 120"
Base Length 67"
Base Width 24"
Caster Diameter 4"
Color Yellow
Finish Powder Coated
Ladder Tread Antislip Vinyl
Number Of Steps 9
Overall Depth 67"
Overall Height 10 ft.
Overall Width 24"
Platform Depth 10"
Platform Height 7.5 ft.
Platform Width 16"
Rear Exit No
Series Series 1000
Step Depth 7"
Step Tread Antislip Vinyl
Step Width 16"