Item: CR2PQPModel: 1008R2632A2E10B4C2P6Cross Ref: 21UT86
In Stock
Get it by Monday, May 25
5.00% off
Assembled/unassembled Assembled
Base Depth 110"
Base Width 32"
Climbing Angle 59°
Color Yellow
Handrail Height 30"
Handrails Included Yes
Ladder Actuation Foot Activated Step Lock
Ladder Tread Antislip Vinyl
Number Of Steps 8
Overall Height 110"
Overall Width 32"
Platform Depth 10"
Platform Height 80"
Platform Width 24"
Rear Exit No
Step Depth 7"
Step Tread Antislip Vinyl
Step Width 24"