Item: CR2PUKModel: 1008R2632A1E30B4C2P6Cross Ref: 21UT83
In Stock
Get it by Friday, May 22
5.00% off
Assembled/unassembled Assembled
Base Depth 110"
Base Length 61"
Base Width 32"
Caster Diameter 4"
Casters Included (2) Rigid, (2) Swivel
Climbing Angle 59°
Color Yellow
Ladder Tread Expanded Metal
Number Of Steps 8
Overall Depth 61"
Overall Height 9.2 ft.
Overall Width 32"
Platform Depth 30"
Platform Height 6.7 ft.
Platform Width 24"
Rear Exit No
Series Series 1000
Step Depth 7"
Step Tread Expanded Metal
Step Width 24"