Item: CR2PQFModel: 1008R1824A2E10B4C2P6Cross Ref: 21UT71
In Stock
Get it by Friday, May 22
5.00% off
Assembled/unassembled Assembled
Base Depth 110"
Base Length 61"
Base Width 24"
Caster Diameter 4"
Casters Included (2) Rigid, (2) Swivel
Climbing Angle 59°
Color Yellow
Ladder Tread Antislip Vinyl
Number Of Steps 8
Overall Depth 61"
Overall Height 9.2 ft.
Overall Width 24"
Platform Depth 10"
Platform Height 6.7 ft.
Platform Width 16"
Rear Exit No
Series Series 1000
Step Depth 7"
Step Tread Antislip Vinyl
Step Width 16"