Item: CR2PNKModel: 1007R3232A3E20B4C1P6Cross Ref: 21UT65
In Stock
Get it by Friday, May 22
5.00% off
Assembled/unassembled Assembled
Base Depth 63"
Base Length 53"
Base Width 32"
Caster Diameter 4"
Includes Handrails Handrails Included
Ladder Actuation Foot Activated Step Lock
Ladder Tread Serrated
Number Of Steps 7
Overall Depth 53"
Overall Height 8.3 ft.
Overall Width 32"
Platform Depth 20"
Platform Height 5.8 ft.
Platform Width 30"
Rear Exit No
Series Series 1000
Step Depth 7"
Step Tread Serrated
Step Width 30"