Item: CR2PNFModel: 1007R2630A1E20B4AC1P6Cross Ref: 21UT31
In Stock
Get it by Friday, May 22
5.00% off
Assembled/unassembled Assembled
Base Depth 63"
Base Length 53"
Base Width 30"
Caster Diameter 4"
Folding Not Foldable
Handrail Configuration Double Handrails
Handrail Height 2.5 ft.
Handrails Included Yes
Included Features Removable Rear Chain
Includes Handrails Handrails Included
Ladder Actuation Foot Activated Step Lock
Ladder Tread Expanded Metal
Number Of Steps 7
Overall Depth 53"
Overall Height 8.3 ft.
Overall Width 30"
Platform Depth 20"
Platform Height 5.8 ft.
Platform Width 24"
Rear Exit No
Series Series 1000
Step Depth 7"
Step Tread Expanded Metal
Step Width 24"