Item: CR2PJRModel: 1006R2630A6E30B4C2P6Cross Ref: 21UT08
In Stock
Get it by Monday, May 25
5.00% off
Assembled/unassembled Assembled
Base Depth 66"
Base Length 46"
Base Width 30"
Caster Diameter 4"
Casters Included (2) Rigid, (2) Swivel
Climbing Angle 59°
Color Yellow
Ladder Tread Perforated
Number Of Steps 6
Overall Depth 46"
Overall Height 7.5 ft.
Overall Width 30"
Platform Depth 30"
Platform Height 5 ft.
Platform Width 24"
Rear Exit No
Series Series 1000
Step Depth 7"
Step Tread Perforated
Step Width 24"