Item: CR2PHLModel: 1006R2630A2E20B4C2P6Cross Ref: 21UR89
In Stock
Get it by Friday, May 22
5.00% off
Assembled/unassembled Assembled
Base Depth 56"
Base Length 46"
Base Width 30"
Caster Diameter 4"
Casters Included (2) Rigid, (2) Swivel
Climbing Angle 59°
Color Yellow
Ladder Tread Antislip Vinyl
Number Of Steps 6
Overall Depth 46"
Overall Height 7.5 ft.
Overall Width 30"
Platform Depth 20"
Platform Height 5 ft.
Platform Width 24"
Rear Exit No
Series Series 1000
Step Depth 7"
Step Tread Antislip Vinyl
Step Width 24"