Item: CR2PCEModel: 1005R3232A3E10B4C1P6Cross Ref: 21UR61
In Stock
Get it by Monday, May 25
5.00% off
Assembled/unassembled Assembled
Base Depth 40"
Base Length 40"
Base Width 32"
Caster Diameter 4"
Casters Included (2) Rigid, (2) Swivel
Climbing Angle 59°
Color Gray
Ladder Tread Serrated
Number Of Steps 5
Overall Depth 40"
Overall Height 6.7 ft.
Overall Width 32"
Platform Depth 10"
Platform Height 4.2 ft.
Platform Width 30"
Rear Exit No
Series Series 1000
Step Depth 7"
Step Tread Serrated
Step Width 30"