Item: CR2PBPModel: 1005R2630A1E10B4C2P6Cross Ref: 21UR26
In Stock
Get it by Monday, May 25
5.00% off
Assembled/unassembled Assembled
Base Depth 40"
Base Length 40"
Base Width 30"
Caster Diameter 4"
Casters Included (2) Rigid, (2) Swivel
Climbing Angle 59°
Color Yellow
Ladder Tread Expanded Metal
Number Of Steps 5
Overall Depth 40"
Overall Height 6.7 ft.
Overall Width 30"
Platform Depth 10"
Platform Height 4.2 ft.
Platform Width 24"
Rear Exit No
Series Series 1000
Step Depth 7"
Step Tread Expanded Metal
Step Width 24"