Item: CR2NYEModel: 1004R3232A1E10B3C1P6Cross Ref: 21UR05
In Stock
Get it by Tuesday, May 26
5.00% off
Assembled/unassembled Assembled
Base Depth 31"
Base Length 31"
Base Width 32"
Caster Diameter 2"
Casters Included (4) Swivel
Climbing Angle 59°
Color Gray
Finish Powder Coated
Ladder Tread Expanded Metal
Number Of Steps 4
Overall Depth 31"
Overall Height 5.8 ft.
Overall Width 32"
Platform Depth 10"
Platform Height 3.3 ft.
Platform Width 30"
Rear Exit No
Series Series 1000
Step Depth 7"
Step Tread Expanded Metal
Step Width 30"