Item: CR2PAFModel: 1004R2630A1E30B3C2P6Cross Ref: 21UP94
In Stock
Get it by Monday, May 25
5.00% off
Assembled/unassembled Assembled
Base Depth 51"
Base Length 31"
Base Width 30"
Caster Diameter 2"
Casters Included (4) Swivel
Climbing Angle 59°
Color Yellow
Includes Handrails Handrails Included
Ladder Actuation Weight Activated Step Lock
Ladder Tread Expanded Metal
Number Of Steps 4
Overall Depth 31"
Overall Height 5.8 ft.
Overall Width 30"
Platform Depth 30"
Platform Height 3.3 ft.
Platform Width 24"
Rear Exit No
Series Series 1000
Step Depth 7"