Item: CR2NWTModel: 1004N2630A1E10B3C1P6Cross Ref: 8EG89
In Stock
Get it by Monday, May 25
5.00% off
Assembled/unassembled Assembled
Base Depth 31"
Base Length 31"
Base Width 30"
Caster Diameter 2"
Casters Included (4) Swivel
Climbing Angle 59°
Color Gray
Ladder Tread Expanded Metal
Number Of Steps 4
Overall Depth 31"
Overall Height 3.3 ft.
Overall Width 24"
Platform Depth 10"
Platform Height 3.3 ft.
Platform Width 24"
Rear Exit No
Series Series 1000
Step Depth 7"
Step Tread Expanded Metal
Step Width 24"