BUSSMANN TR2/C515-1.6-R Ceramic Fuse, Slow Blow, 1.6A, 250VAC | BC8VUU
BUSSMANN TR2/C515-1.6-R Ceramic Fuse, Slow Blow, 1.6A, 250VAC
Item: BC8VUUModel: TR2/C515-1.6-R
In Stock
Get it by Monday, May 25
This product can only be shipped in multiples of 1500
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Ceramic Fuse
Ac Voltage 250V AC
Amps 1.6A
Body Style Cylindrical
Diameter 5.5 mm
Indicator Style Without Indicator
Length 15.2 mm