BUSSMANN TR/3216TD6.3-R Surface Mount Fuse, Slow Blow, 6.3A, 32VAC, 2500 Pack | BC8XWV
BUSSMANN TR/3216TD6.3-R Surface Mount Fuse, Slow Blow, 6.3A, 32VAC
Item: BC8XWVModel: TR/3216TD6.3-R
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Surface Mount Fuse
Ac Voltage 32V AC
Amps 6.3A
Dc Voltage 32V DC
Fuse Size 1206
Fuse Type Slow Blow
Height 0.9 mm
Interrupt Rating 35A
Length 3.2 mm
Max. Operating Temp. 125°C
Max. Operating Temp. 125 Deg. C
Min. Operating Temp. -55°C
Overall Length 0.13"
Packaging Cut Tape, Mouse Reel, Reel
Product Type SMD Fuses
Series 3216TD Series
Voltage 32V AC
Voltage (dc) 32VDC
Width 1.6 mm