BUSSMANN TR/3216LV250-R Surface Mount Fuse, Fast Blow, 125VAC/125VDC, 250mA | BC8TFP
BUSSMANN TR/3216LV250-R Surface Mount Fuse, Fast Blow, 125VAC/125VDC, 250mA
Item: BC8TFPModel: TR/3216LV250-R
In Stock
Get it by Friday, May 22
This product can only be shipped in multiples of 3000
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Surface Mount Fuse
Ac Voltage 125V AC
Amps 250 mA
Dc Voltage 125V DC
Fuse Size / Group 1206
Fuse Type Fast Blow
Height 0.9 mm
Interrupt Rating 50A
Length 3.2 mm
Overall Length 0.13"
Packaging Cut Tape
Product Type SMD Fuses
Series 3216LV Series
Speed Type Fast Blow
Voltage 125V AC
Voltage (dc) 125VDC
Width 1.6 mm