BUSSMANN TR/3216FF10-R Fast-Acting Chip Surface Mount, Fast Blow, 24VDC
Item: BD2PGQModel: TR/3216FF10-R
In Stock
Get it by Friday, May 22
This product can only be shipped in multiples of 3000
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Surface Mount Fuse
Amps 10A
Dc Voltage 24V DC
Fuse Size / Group 1206
Fuse Type Fast Blow
Height 0.89 mm
Interrupt Rating 150A
Length 3.2 mm
Max. Operating Temp. 125°C
Max. Operating Temp. 125 Deg. C
Min. Operating Temp. -55°C
Overall Length 0.13"
Packaging Cut Tape
Product Type SMD Fuses
Series 3216FF Series
Speed Type Fast Blow
Type Fast-Acting Chip Surface Mount Fuse
Voltage 24V DC
Voltage (dc) 24VDC
Width 1.6 mm