BUSSMANN SS-5F-800MA-AP Leaded Fuse, 800mA, 250VAC
Item: BC9XDAModel: SS-5F-800MA-AP
In Stock
Get it by Monday, May 25
This product can only be shipped in multiples of 1000
Product Specifications:
Item Fuses
Ac Voltage 250V AC
Amps 800 mA
Fuse Type Leaded Fuses
Height 4.3 mm
Indicator Style Without Indicator
Interrupt Rating 50A
Length 8 1/2"
Overall Length 0.33"
Packaging Ammo Pack
Visual Indication Without Indicator
Voltage 250V AC
Width 7.85 mm