BUSSMANN SS-5F-6.3A-AP Through Hole Leaded Fuse, PCB Mount Specialty Fuse, Fast Blow, 250VAC, 6.3A
Item: BC9MWKModel: SS-5F-6.3A-AP
In Stock
Get it by Friday, May 22
This product can only be shipped in multiples of 1000
Product Specifications:
Item Through Hole Leaded Fuse
Ac Voltage 250V AC
Amps 6.3A
Fuse Type Leaded Fuses
Height 4.3 mm
Indicator Style Without Indicator
Interrupt Rating 50A
Length 8 1/2"
Overall Length 0.33"
Packaging Ammo Pack
Visual Indication Without Indicator
Voltage 250V AC
Width 7.85 mm