BUSSMANN SS-5F-3.15A-BK Fuse, Subminiature, 8.5 x 4.3 x 7.85 mm Size, Fast Acting, 3.15 Amp, 250 VAC Max, Through Hole
Item: BD2KUZModel: SS-5F-3.15A-BK
In Stock
Get it by Monday, May 25
This product can only be shipped in multiples of 5
Product Specifications:
Item Fuses
Ac Voltage 250V AC
Amps 3.15A
Fuse Type Leaded Fuses
Height 4.3 mm
Indicator Style Without Indicator
Interrupt Rating 50A
Length 8 1/2"
Overall Length 0.33"
Packaging Bulk
Visual Indication Without Indicator
Voltage 250V AC
Width 7.85 mm