BUSSMANN SS-5F-1.25A-BK Leaded Fuse, 1.25A, 250VAC
Item: BD2FYUModel: SS-5F-1.25A-BK
In Stock
Get it by Tuesday, May 26
Product Specifications:
Item Fuses
Ac Voltage 250V AC
Amps 1.25A
Fuse Type Leaded Fuses
Height 4.3 mm
Indicator Style Without Indicator
Interrupt Rating 50A
Length 8 1/2"
Overall Length 0.33"
Packaging Bulk
Visual Indication Without Indicator
Voltage 250V AC
Width 7.85 mm