BUSSMANN F02B250V1-1/4AS Cartridge Fuse, Slow Blow, 1.25A, 250VAC, 75 Pack | BD2ZHN
BUSSMANN F02B250V1-1/4AS Cartridge Fuse, Slow Blow, 1.25A, 250VAC
Item: BD2ZHNModel: F02B250V1-1/4AS
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Cartridge Fuse
Ac Voltage 250V AC
Amps 1.25A
Body Style Cylindrical
Diameter 1/4"
Fuse Group 3AG
Fuse Size 6.3 mm x 32 mm
Fuse Type Cylindrical
Indicator Style With Indicator
Length 1 1/4"
Mounting Type Holder
Overall Diameter 1/4"
Overall Length 1 1/4"
Packaging Bulk
Product Type Hi-Rel Fuse
Series F02B Series
Visual Indication With Indicator
Voltage 250V AC