BUSSMANN BK/GMC-250-R GMC 250Ma Buss Td Bk 100 Box-R, PK 100, 0.25 A, 250 VAC, 35 A at 250 VAC | CQ8BXG 361MG7
BUSSMANN BK/GMC-250-R Fuse, 0.25 Amp, 250 VAC, 35 Amp at 250 VAC, Nonindicating, Time Delay
Item: CQ8BXGModel: BK/GMC-250-RCross Ref: 361MG7
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Glass Fuse
Ac Voltage 250V AC
Amps 0.25A
Dc Voltage Rating Not Rated
Diameter 5 mm
Equivalent Brand And Series Bussmann Gmc
Equivalent Series 239, Gmc, Gsc
Fuse Size 20 mm x 5 mm
Interrupt Rating 35A @ 250V AC
Length 20 mm