BUSSMANN BK/GMA-2.5-R GMA-2.5A, Buss FA, Bk 100 Box-R, PK 100, 2.5 A, 250 VAC, 100 A at 250 VAC | CQ8BWX 361MF6
BUSSMANN BK/GMA-2.5-R Fuse, 2.5 Amp, 250 VAC, 100 Amp at 250 VAC, Nonindicating, Fast Acting
Item: CQ8BWXModel: BK/GMA-2.5-RCross Ref: 361MF6
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Glass Fuse
Ac Voltage 250V AC
Amps 2.5A
Dc Voltage Rating Not Rated
Diameter 5 mm
Equivalent Brand And Series Bussmann Gma
Equivalent Series 235, Ggm, Gma
Fuse Size 20 mm x 5 mm
Interrupt Rating 100A @ 250V AC
Length 20 mm