BUSSMANN BK/GMA-10-R GMA-10A, Buss FA Bk 100 Box-R, PK 100, 10 A, 125 VAC, 0 A at 125 VAC | CQ8BWU 361MF2
BUSSMANN BK/GMA-10-R GMA-10A, Buss FA Bk 100 Box-R
Item: CQ8BWUModel: BK/GMA-10-RCross Ref: 361MF2
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Glass Fuse
Ac Voltage 125V AC
Amps 10A
Body Material Ceramic
Body Style Cylindrical
Cap Dia. 5 1/5"
Compatible Fuse Block Series 1A3399, H15, Hht, Htb, Htc-15M
Dc Voltage Not Rated
Dc Voltage Rating Not Rated
Diameter 5 mm
Equivalent Brand And Series Bussmann Gma
Equivalent Series 235, Ggm, Gma
Fuse Size 20 mm x 5 mm
Length 20 mm