BUSSMANN AGU-40-1J0281 Cartridge Glass Fuse, Ferrule Fuse, Fast Blow, 32VAC, 40A, Cylindrical
Item: BD3YMDModel: AGU-40-1J0281
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Glass Fuse
Ac Voltage 32V AC
Amps 40A
Body Style Cylindrical
Diameter 0.41"
Fuse Protection Type Fast Blow
Fuse Type Fast Blow
Indicator Style Without Indicator
Length 1 1/2"
Mounting Style Clip, Holder
Overall Diameter 0.41"
Packaging Bulk
Product Type Glass Tube Ferrule Fuse
Series AGU Series
Termination Type Clip
Visual Indication Without Indicator
Voltage 32V AC