BUSSMANN 7.2AMWNA4.0E Specialty Fuse, Edison Potential Transformer Fuse, 7.2kVAC
Item: BC9PQAModel: 7.2AMWNA4.0E
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Transformer Fuse
Ac Voltage 7.2 kV AC
Amps 4A
Fuse Type AMWN
Indicator Style Without Indicator
Interrupt Rating 50 kAIC
Overall Diameter 20.6 mm
Overall Length 5.59"
Packaging Bulk
Product Type Edison Potential Transformer Fuse
Series AM Series
Termination Type Cartridge
Type Transformer Fuse Link
Visual Indication Without Indicator
Voltage 7.2 kV AC