FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Height | 2 1/2" |
| Material | Steel |
| Number Of Teeth | 24 |
| Overall Length | 5/8" |
| Set Screw Dia. | 2 |
| Width | 1 1/4" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 6.35 |
| Ship length (cm) | 1.59 |
| Ship width (cm) | 3.18 |
| Country of Origin | CN |
Product Variants
| Product | Model | Number Of Teeth | Height | Set Screw Dia. | Price | |
|---|---|---|---|---|---|---|
![]() |
25BF40x1/2 | 40 | 3 1/2" | 2 | €97.02 | |
![]() |
25BF45x1 | 45 | 4 1/4" | 2 | €78.71 | |
![]() |
25BF23x1 | 23 | 2" | 2 | €83.92 | |
![]() |
25BF28x5/8 | 28 | - | - | €80.55 | |
![]() |
25BF25x1/2 | 25 | 2 1/2" | 2 | €102.33 | |
![]() |
25BF45x3/4 | 45 | 4 1/4" | - | €78.71 | |
![]() |
25BF14x3/8 | - | 1 1/2" | 2 | €84.77 |
Explore More
- KEYSHAFT
- Spring Plungers
- Cotter Pins
- Sprockets
- Magnetic Drill Press Arbors and Adaptors
- Crane Scales and Dynamometers
- HONEYWELL CoreShield Microfoam Nitrile Coating Cut Resistant Gloves
- DESTACO 670, 675, 690, 695 Series Straight Line Action Clamps
- FACOM 75 Angled Open Socket Wrenches
- MUELLER INDUSTRIES 155M Iron Body Simplex Basket Strainers
- GLOBE SCIENTIFIC Tri-Corner Beakers
- JET TOOLS Horizontal Band Saw
- SPEARS VALVES CPVC Premium Actuated True Union 2000 Industrial Pneumatic Ball Valves, SR Thread, EPDM
- ENERPAC SGM Series Jaw Pullers
- INSIZE Straight Edges
- WATTS RadiantPEX-AL Elbows
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
B & B MANUFACTURING 25BF24x1/2 Finished BoreBoreRoller Chain Sprocket, 24# of Teeth
€120.67 /unit


