Item: CG6BJTModel: STN-054-0150
Item Scissor Lift Table
Base Length 84"
Base Width 42"
Load Capacity 15000 lbs.
Lowered Height 12 1/2"
Lowered Height 12.5"
Max. Platform Length 96"
Max. Platform Width 72"
Min. Platform Width 42"
Number Of Cylinders 2
Raised Height 66 1/2"
Raised Height 66.5"
Time 33 sec.
Travel Length 54"