Item: CG6BJQModel: STN-054-0100
Item Scissor Lift Table
Base Length 112"
Base Width 42"
Load Capacity 10000 lbs.
Lowered Height 12 1/2"
Lowered Height 12.5"
Max. Platform Length 144"
Max. Platform Width 72"
Min. Platform Length 112"
Min. Platform Width 42"
Number Of Cylinders 2
Raised Height 66 1/2"
Raised Height 66.5"
Travel Length 54"