Item: CG6BHZModel: STN-042-0400
In Stock
Get it by Tuesday, May 26
Item Scissor Lift Table
Base Width 42"
Load Capacity 40000 lbs.
Lowered Height 18 7/8"
Lowered Height 18.875"
Max. Platform Length 120"
Max. Platform Width 72"
Min. Platform Width 42"
Number Of Cylinders 3
Raised Height 60 7/8"
Raised Height 60.875"
Time 46 sec.
Travel Length 42"