Item: CG6BHUModel: STN-042-0240
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Scissor Lift Table
Base Length 84"
Base Width 42"
Load Capacity 24000 lbs.
Lowered Height 12 1/2"
Lowered Height 12.5"
Max. Platform Length 120"
Max. Platform Width 72"
Min. Platform Length 84"
Min. Platform Width 42"
Number Of Cylinders 3
Raised Height 54 1/2"
Raised Height 54.5"
Time 37 sec.
Travel Length 42"