Item: CG6BHPModel: STN-042-0180
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Scissor Lift Table
Base Length 112"
Base Width 42"
Load Capacity 18000 lbs.
Lowered Height 18 3/4"
Lowered Height 18.75"
Max. Platform Length 144"
Max. Platform Width 72"
Min. Platform Length 112"
Min. Platform Width 42"
Number Of Cylinders 2
Raised Height 60 3/4"
Raised Height 60.75"
Time 26 sec.
Travel Length 42"