Item: CG6BGUModel: STN-030-0180
Item Scissor Lift Table
Base Length 60"
Base Width 42"
Load Capacity 18000 lbs.
Lowered Height 15 1/2"
Lowered Height 15.5"
Max. Platform Length 96"
Max. Platform Width 72"
Min. Platform Length 60"
Min. Platform Width 42"
Number Of Cylinders 2
Raised Height 45 1/2"
Raised Height 45.5"
Time 18 sec.
Travel Length 30"