Item: CG6BGRModel: STN-024-0350
In Stock
Get it by Monday, May 25
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Scissor Lift Table
Base Length 60"
Base Width 42"
Load Capacity 35000 lbs.
Lowered Height 18 7/8"
Lowered Height 18.875"
Max. Platform Length 96"
Max. Platform Width 72"
Min. Platform Length 60"
Min. Platform Width 42"
Number Of Cylinders 3
Raised Height 42 7/8"
Raised Height 42.875"
Time 25 sec.
Travel Length 24"