AUTOQUIP MBB-7260-060 Bascule Bridge, 96 Inch Platform Width, 35 Inch Height, 6000 lbs Capacity
Item: CG6DGMModel: MBB-7260-060
In Stock
Get it by Tuesday, May 26
Product Specifications:
Item Bascule Bridge
Curb Height 3"
Curb Height (in.) 3"
Load Capacity 6000 lbs.
Lowered Height 35"
Max. Platform Length 84"
Max. Platform Width 96"
Min. Platform Length 60"
Number Of Cylinders 2
Time 90 sec.
Travel Length 90"