AUTOQUIP DRM-060-0090 Scissor Lift Table, 62 Inch Platform Width, 70 Inch Height, 9000 lbs Capacity
Item: CG6CCKModel: DRM-060-0090
In Stock
Get it by Monday, May 25
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Scissor Lift Table
Base Length 109 1/2"
Base Width 42"
Load Capacity 9000 lbs.
Lowered Height 10"
Max. Platform Length 150"
Max. Platform Width 62"
Min. Platform Length 130 1/2"
Min. Platform Width 42"
Motor Hp 1 1/2 hp
Number Of Cylinders 4
Raised Height 70"
Time 70 sec.
Travel Length 60"