AUTOQUIP DRM-048-0120 Scissor Lift Table, 62 Inch Platform Width, 58 Inch Height, 12000 lbs Capacity
Item: CG6CCGModel: DRM-048-0120
Item Scissor Lift Table
Base Length 88"
Base Width 42"
Load Capacity 12000 lbs.
Lowered Height 10"
Max. Platform Length 132"
Max. Platform Width 62"
Min. Platform Length 112 1/2"
Min. Platform Width 42"
Number Of Cylinders 4
Raised Height 58"
Time 70 sec.
Travel Length 48"