ACME ELECTRIC AA57901120 Commercial Transformer, Toroid, 120/120V, 790VA
6.6A
This product can only be shipped in multiples of 3Request a Quote
| Item | Transformer |
| Frequency | 60 Hz |
| Height | 2 4/5" |
| Outside Dia. | 5 4/5" |
| Primary Voltage | 120V |
| Product Datasheet | acme-electric-aa57901120.pdf |
| Secondary Amps | 6.6A |
| Secondary Voltage | 120V |